Wypromuj również swoją stronę
Blog > Komentarze do wpisu
NBA: Clippers popsuli „show” Carmelo

Clippers Knicks Basketball

Los Angeles Clippers pokonali na wyjeździe drużynę New York Knicks 102:88, w niedzielnym spotkaniu ligi NBA. Gospodarzom nie pomógł rewelacyjny występ Carmelo Anthony’ego, który zdobył 42 punkty i 8 zbiórek.

To był piaty mecz w tym sezonie, w którym Carmelo Anthony przekroczył barierę 40-stu punktów. Lider Knicks świetnie zaprezentował się w trzeciej kwarcie, kiedy to zdobył 18 oczek, ale w czwartej kwarcie trafił jedynie jeden rzut z gry na dwa jakie oddał. Duża w tym zasługa 40-letniego Granta Hilla, który wziął się za krycie Anthony’ego.

17 punktów i 12 zbiórek dla Clippers zdobył Blake Griffin, który po słabszym początku meczu, wraz z biegiem minut powoli się rozkręcał i w swoim stylu starał się grać jeden na jeden z wysokimi Knicks. 25 oczek dołożył Chris Paul, notując także na swoim koncie 7 asyst i 6 zbiórek. Jak zwykle popularny „CP3” był nieoceniony w kontrolowaniu tempa w ostatnich minutach spotkania.

Najskuteczniejszym graczem gości z Los Angeles okazał się Jamal Crawford. Rezerwowy Clippers spędził na parkiecie ponad 36 minut, w trakcie których zdobył 27 punktów. Dobrze zaprezentował się także inny z rezerwowych gości, Eric Bledsoe (13 pkt., 3 as.).

Clippers mają jedną z najlepszych ławek rezerwowych w NBA i w tym meczu właśnie to pokazali. Griffin i Paul nie musieli brać całego ciężaru gry na swoje barki, gdyż pomogli im w tym partnerzy z zespołu. Crawford, Bledsoe i Hill przez długie minuty prowadzili grę swojej drużyny i wychodziło im to niemniej dobrze, niż podstawowym graczom.

Dla Knicks oprócz Anthony’ego do udanych ten mecz może zaliczyć Raymond Felton. Rozgrywający z Nowego Jorku rzucił 20 punktów, rozdając przy tym 5 asyst i zaliczając dwie zbiórki. 9 oczek na swoim koncie miał Amar’e Stoudemire, natomiast sześć J.R. Smith.